SMBJ58CA
Extended
Manufacturer
TKS
MFR.Part #
SMBJ58CA
JLCPCB Part #
C2680703
Package
DO-214AA
Description
-55℃~+150℃ 1uA 58V 6.5A 600W@10/1000us 71.2V 93.6V Bidirectional TVS DO-214AA ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS