SMBJ300A
Extended
Manufacturer
TKS
MFR.Part #
SMBJ300A
JLCPCB Part #
C2680692
Package
DO-214AA
Description
-55℃~+150℃ 1.3A 1uA 300V 335V 486V 600W@10/1000us TVS Unidirectional DO-214AA ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS