SMBJ28CA
Extended
Manufacturer
TKS
MFR.Part #
SMBJ28CA
JLCPCB Part #
C2680691
Package
DO-214AA
Description
-55℃~+150℃ 13.3A 1uA 28V 34.4V 45.4V 600W@10/1000us Bidirectional TVS DO-214AA ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS