SMAJ160A
Extended
Manufacturer
TKS
MFR.Part #
SMAJ160A
JLCPCB Part #
C964898
Package
DO-214AC
Description
-55℃~+150℃ 1.5A 160V 197V 1uA 259V 400W@10/1000us TVS Unidirectional DO-214AC ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS