TPRT9013-25GB
Extended
Manufacturer
TECH PUBLIC
MFR.Part #
TPRT9013-25GB
JLCPCB Part #
C2827656
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 2.5V 500mA 50uVrms 60uA 70dB@(1kHz) 7V Enable Fixed Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS