SMD0805-035-16V
Extended
Manufacturer
TECHFUSE
MFR.Part #
SMD0805-035-16V
JLCPCB Part #
C70059
Description
-40℃~+85℃ 1.2Ω 100ms 16V 250mΩ 350mA 500mW 750mA 0805 Resettable Fuses ROHS