SMD0805-020-16V
Extended
Manufacturer
TECHFUSE
MFR.Part #
SMD0805-020-16V
JLCPCB Part #
C70057
Description
-40℃~+85℃ 16V 200mA 20ms 3.5Ω 500mA 500mW 650mΩ 0805 Resettable Fuses ROHS