SUL60005S5-12
Extended
Manufacturer
Suntek
MFR.Part #
SUL60005S5-12
JLCPCB Part #
C5120337
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.2V 10uVrms 210mV@(500mA) 5.5V 500mA 85dB@(1kHz) 85uA Fixed Positive Under Voltage Lockout、Over Current Protection、Over Temperature Protection、Soft Start、Enable、Short Circuit Protection SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS