SP40N02GTD
MFR.Part #
SP40N02GTD
JLCPCB Part #
C22385358
Package
TO-263
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 1.5V 1.88nF 155A 180W 2.1mΩ@10V、2.9mΩ@4.5V 3.2nF 40V 54nC@10V 65pF TO-263 MOSFETs ROHS