5.0SMDJ85CA
Extended
Manufacturer
ShunYe
MFR.Part #
5.0SMDJ85CA
JLCPCB Part #
C7437346
Package
SMC
Description
104V 137V 2uA 36.5A 5kW@10/1000us 85V Bidirectional IEC 61000-4-2 TVS SMC ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS