SMBJ51CA
Extended
Manufacturer
Shikues
MFR.Part #
SMBJ51CA
JLCPCB Part #
C499857
Package
DO-214AA(SMB)
Description
-65℃~+150℃ 1uA 390pF 51V 600W@10/1000us 62.7V 7.3A 82.4V Bidirectional TVS DO-214AA(SMB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS