SMBJ43CA
Extended
Manufacturer
Shikues
MFR.Part #
SMBJ43CA
JLCPCB Part #
C499854
Package
DO-214AA(SMB)
Description
-65℃~+150℃ 1uA 390pF 43V 52.8V 600W@10/1000us 69.4V 8.7A@10/1000us Bidirectional IEC 61000-4-2 TVS DO-214AA(SMB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS