SMBJ24CA
Extended
Manufacturer
Shikues
MFR.Part #
SMBJ24CA
JLCPCB Part #
C719387
Package
DO-214AA(SMB)
Description
-65℃~+150℃ 15.5A@10/1000us 1uA 24V 29.5V 38.9V 390pF 600W@10/1000us Bidirectional TVS DO-214AA(SMB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS