SMBJ10CA
Extended
Manufacturer
Shikues
MFR.Part #
SMBJ10CA
JLCPCB Part #
C499830
Package
DO-214AA(SMB)
Description
-65℃~+150℃ 10V 12.3V 17V 35.3A@10/1000us 390pF 5uA 600W@10/1000us Bidirectional IEC 61000-4-2 TVS DO-214AA(SMB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS