SMAJ36CA
Extended
Manufacturer
Shikues
MFR.Part #
SMAJ36CA
JLCPCB Part #
C719138
Package
SMA
Description
-65℃~+150℃ 1uA 36V 400W@10/1000us 44.2V 58.1V 6.9A@10/1000us Bidirectional TVS SMA ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS