SK1117A-3.3
MFR.Part #
SK1117A-3.3
JLCPCB Part #
C7424567
Package
SOT-89
Description
-40℃~+85℃@(Tj) 1 1.3V@(800mA) 16V 2mA 3.3V 800mA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-89 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS