SMAJ170CA
Extended
Manufacturer
Shenzhen Jinkaisheng Elec
MFR.Part #
SMAJ170CA
JLCPCB Part #
C5267314
Package
SMA
Description
-55℃~+150℃ 1.5A@10/1000us 170V 178V 1uA 275V 400W Bidirectional TVS SMA ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS