FM4057S42
Extended
Manufacturer
Shenzhen Fuman Elec
MFR.Part #
FM4057S42
JLCPCB Part #
C841287
Package
SOT-23-6
Description
-40℃~+85℃ 0uA 1 1A 4.2V 4.6V~32V Charging IC Lithium Battery SOT-23-6 Battery Management ROHS