FM4057E42
Extended
Manufacturer
Shenzhen Fuman Elec
MFR.Part #
FM4057E42
JLCPCB Part #
C841236
Package
ESOP-8
Description
-40℃~+85℃ 0uA 1 1A 4.2V 4.6V~32V Charging IC Lithium Battery Not supported ESOP-8 Battery Management ROHS