PSBDA40V2
Extended
Manufacturer
Shanghai Prisemi Elec
MFR.Part #
PSBDA40V2
JLCPCB Part #
C918829
Package
SMA
Description
-55℃~+125℃ 2A 40V 500uA@40V 50A 550mV@2A Independent SMA Schottky Diodes ROHS