PSBD551V-40
Extended
Manufacturer
Shanghai Prisemi Elec
MFR.Part #
PSBD551V-40
JLCPCB Part #
C110735
Package
SOD-323
Description
-55℃~+125℃ 1 Independent 100uA@20V 2A 40V 470mV@500mA 500mA SOD-323 Schottky Diodes ROHS