SMBJ180CA
Extended
Manufacturer
SURGING
MFR.Part #
SMBJ180CA
JLCPCB Part #
C7470970
Package
DO-214AA
Description
-55℃~+150℃ 180V 2.1A 222V 292V 5uA 600W@10/1000us Bidirectional TVS DO-214AA ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS