VE-222M1CTR-1616S
Extended
Manufacturer
SURGE
MFR.Part #
VE-222M1CTR-1616S
JLCPCB Part #
C3829688
Package
SMD,D16xL17mm
Description
-40℃~+85℃ 1.1A@120Hz 16V 16mm 17mm 2000hrs@85℃ 2200uF ±20% SMD,D16xL17mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS