BZX55C6V8
Extended
Manufacturer
ST(Semtech)
MFR.Part #
BZX55C6V8
JLCPCB Part #
C2515
Description
1 Independent 100nA 150Ω 500mW 6.4V~7.2V 6.8V 8Ω DO-35 Zener Diodes ROHS