STP55NF06L
MFR.Part #
STP55NF06L
JLCPCB Part #
C77582
Description
-55℃~+175℃ 1 N-channel 1.7V 1.7nF 18mΩ@10V 37nC@4.5V 55A 60V 95W TO-220 MOSFETs ROHS