STM32L151ZET6
MFR.Part #
STM32L151ZET6
JLCPCB Part #
C1337589
Package
LQFP-144(20x20)
Description
-40℃~+85℃ 1.8V~3.6V 115 12bit 12bit 16KB 32 Bit 32MHz 512KB 80KB ARM Cortex-M3 Built-in FLASH LQFP-144(20x20) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS