SM15T6V8A
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
SM15T6V8A
JLCPCB Part #
C133703
Package
SMC
Description
-55℃~+150℃ 10kW@8/20us 13.4V 5.8V 500uA 6.8V 746A@8/20us IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-5 TVS Unidirectional SMC ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS