BTA16-600BRG
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
BTA16-600BRG
JLCPCB Part #
C9100
Package
TO-220AB
Description
-40℃~+125℃ 1.3V 15mA 160A@50Hz 16A 1W 25mA 600V TO-220AB Thyristors (SCR)/Modules ROHS