STC90C52RC-40I
MFR.Part #
STC90C52RC-40I
JLCPCB Part #
C14023
Package
DIP-40
Description
0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 3.5V ~ 5.5V 39 40MHz 512Bytes 5KB 8-Bit 8051 8KB FLASH DIP-40 STC ROHS