5.0SMDJ85CA
Extended
Manufacturer
SINO-IC
MFR.Part #
5.0SMDJ85CA
JLCPCB Part #
C2920974
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 137V 36.5A 5kW@10/1000us 5uA 85V 94.4V Bidirectional TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS