SIF18N60C
MFR.Part #
SIF18N60C
JLCPCB Part #
C3446164
Package
TO-220FP-3
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 18A 38pF@25V 400mΩ@10V 46nC@10V 5V@250uA 600V 65W N-Channel TO-220FP-3 MOSFETs ROHS