SGM2048-3.3XTEK8G/TR
MFR.Part #
SGM2048-3.3XTEK8G/TR
JLCPCB Part #
C5152843
Package
TDFN-3x3-8CL
Description
-40℃~+125℃@(Ta) 1 150mV@(1A) 1A 3.3V 36uVrms 75dB@(1kHz) 7V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive TDFN-3x3-8CL Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS