SCF6125F3.15A250V
Mechanical Assembly
Manufacturer
SETsafe | SETfuse
MFR.Part #
SCF6125F3.15A250V
JLCPCB Part #
C19712556
Package
SMD,6.3x2.7mm
Description
-55°C-125°C 250V/125V 3.15A 50A@250VAC,200A@125V Quick Break SCF6125 SMD,6.3x2.7mm Fuse/Current Protector ROHS