SMBJ150CA
Extended
Manufacturer
SEMIWARE
MFR.Part #
SMBJ150CA
JLCPCB Part #
C696643
Package
DO-214AA
Description
-55℃~+150℃ 150V 167V 1uA 2.5A 243V 600W@10/1000us Bidirectional TVS DO-214AA ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS