SBR1U400P1-7
MFR.Part #
SBR1U400P1-7
JLCPCB Part #
C145498
Package
PowerDI-123
Description
1A 400V 40A 50uA@400V 820mV@1A PowerDI-123 Super Barrier Rectifiers (SBR) ROHS