4SXB68M1.9X7.3
Extended
Manufacturer
Rubycon
MFR.Part #
4SXB68M1.9X7.3
JLCPCB Part #
C2162517
Package
SMD,4.3x7.3mm
Description
-55℃~+105℃ 1.9mm 13mΩ@100kHz 2000hrs@105℃ 3A@100kHz 4V 68uF 7.3mm Polymer ±20% SMD,4.3x7.3mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS