35TZV47M6.3X6.1
MFR.Part #
35TZV47M6.3X6.1
JLCPCB Part #
C88810
Package
SMD,D6.3xL6.1mm
Description
-55℃~+105℃ 2000hrs@105℃ 250mA@100kHz 35V 47uF 6.1mm 6.3mm ±20% SMD,D6.3xL6.1mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS