35TZV100M6.3X8
Extended
Manufacturer
Rubycon
MFR.Part #
35TZV100M6.3X8
JLCPCB Part #
C88744
Package
SMD,D6.3xL8mm
Description
-55℃~+105℃ 100uF 2000hrs@105℃ 300mA@100kHz 35V 6.3mm 8mm ±20% SMD,D6.3xL8mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS