35PFV68M6.3X8
MFR.Part #
35PFV68M6.3X8
JLCPCB Part #
C2162160
Package
SMD,D6.3xL8mm
Description
-55℃~+125℃ 1.4A@100kHz 35V 35mΩ@100kHz 4000hrs@125℃ 6.3mm 68uF 8mm ±20% SMD,D6.3xL8mm Hybrid Aluminum Electrolytic Capacitors ROHS