35PFV270M10X10.5
Extended
Manufacturer
Rubycon
MFR.Part #
35PFV270M10X10.5
JLCPCB Part #
C2161563
Package
SMD,D10xL10.5mm
Description
-55℃~+125℃ 10.5mm 10mm 20mΩ@100kHz 270uF 2A@100kHz 35V 4000hrs@125℃ ±20% SMD,D10xL10.5mm Hybrid Aluminum Electrolytic Capacitors ROHS