35PEV270M10X10.5
Extended
Manufacturer
Rubycon
MFR.Part #
35PEV270M10X10.5
JLCPCB Part #
C2161545
Package
SMD,D10xL10.5mm
Description
-55℃~+105℃ 10.5mm 10000hrs@105℃ 10mm 2.5A@100kHz 20mΩ@100kHz 270uF 35V ±20% SMD,D10xL10.5mm Hybrid Aluminum Electrolytic Capacitors ROHS