25SEV47M6.3X5.5
Extended
Manufacturer
Rubycon
MFR.Part #
25SEV47M6.3X5.5
JLCPCB Part #
C88735
Package
SMD,D6.3xL5.5mm
Description
-40℃~+85℃ 2000hrs@85℃ 25V 47uF 5.5mm 6.3mm 60mA@120Hz ±20% SMD,D6.3xL5.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS