16SEV220M6.3X8
MFR.Part #
16SEV220M6.3X8
JLCPCB Part #
C88849
Package
SMD,D6.3xL8mm
Description
-40℃~+85℃ 165mA@120Hz 16V 2000hrs@85℃ 220uF 6.3mm 8mm ±20% SMD,D6.3xL8mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS