UWP60-1RJ8
MFR.Part #
UWP60-1RJ8
JLCPCB Part #
C5815798
Description
1Ω 60W Wirewound Resistor ±260ppm/℃ ±5% Plugin Aluminum Case/Porcelain Tube Resistance ROHS