PMR50HZPFU10L0
MFR.Part #
PMR50HZPFU10L0
JLCPCB Part #
C2837808
Package
2010
Description
10mΩ 1W Current Sense Resistor SMD ±1% ±100ppm/℃ 2010 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS