BR24G16FJ-3AGTE2
Extended
Manufacturer
ROHM Semicon
MFR.Part #
BR24G16FJ-3AGTE2
JLCPCB Part #
C2061393
Package
SOIC-8
Description
-40℃~+85℃ 1,000,000 cycles 1.6V~5.5V 16Kbit 1MHz 40 Years 5ms Hardware write protection function、Noise suppression function、Built-in power-on reset (POR)、Power-down/Power-up protection circuit I2C SOIC-8 EEPROM ROHS