BR24C16A-10TU-2.7
MFR.Part #
BR24C16A-10TU-2.7
JLCPCB Part #
C6516023
Description
-40℃~+85℃ 1,000,000 cycles 100 Years 16Kbit 2.7V~5.5V 400kHz 5ms I2C TSSOP-8-175mil EEPROM ROHS