BR24C08A-10TU-1.8
MFR.Part #
BR24C08A-10TU-1.8
JLCPCB Part #
C6516019
Description
-40℃~+85℃ 1,000,000 cycles 1.8V~5.5V 100 Years 400kHz 5ms 8Kbit I2C TSSOP-8-175mil EEPROM ROHS