TCTR0805F10K0F3630T
MFR.Part #
TCTR0805F10K0F3630T
JLCPCB Part #
C525390
Package
0805
Description
-40℃~+150℃ 0.55mm 1.25mm 1.3mW/℃ 10kΩ 130mW 2.5s 2mm 3630K 3630K ±1% ±1% 0805 NTC Thermistors ROHS