TCTR0603F100KF3980T
MFR.Part #
TCTR0603F100KF3980T
JLCPCB Part #
C525380
Package
0603
Description
-40℃~+150℃ 0.5mm 0.8mm 1.2mW/℃ 1.6mm 100kΩ 120mW 2s 3980K 3980K ±1% 0603 NTC Thermistors ROHS